IRC یا کد اصالت کالا و نحوه دریافت آن

کد IRC به عنوان یکی از کدهای ۱۶ رقمی می ‌باشد که برای سلامت و اصالت کالا صادر می‌ گردد. این کد باید از سوی سازمان غذا و دارو برای کالاهای گوناگون صادر شود. برای دریافت این پروانه نیاز است که ...
IRC

کد IRC  به عنوان یکی از کدهای ۱۶ رقمی می ‌باشد که برای سلامت و اصالت کالا صادر می‌ گردد. این کد باید از سوی سازمان غذا و دارو برای کالاهای گوناگون صادر شود. برای دریافت این پروانه نیاز است که به سامانه صدور پروانه ثبت مراجعه کنید. بعد از مراجعه به این سامانه باید مراحل درخواست شده را تکمیل نمایید تا بتوانید کد را دریافت کنید.

نحوه گرفتن IRC یا کد اصالت کالا

طبق دستورالعمل اجرایی که مربوط به اخذ پروانه بهره ‌برداری است، انواع کسب و کارها موظف به دریافت این کد می ‌باشند. در ایران فراورده‌ های زیادی بدون دریافت کردن کد مورد نظر اجازه تولید و فروش نخواهند داشت.

کد اصالت کالا
کد سلامت کالا بهداشتی و دارویی

مدارک مورد نیاز برای دریافت کد IRC  

یکی از مهمترین نکاتی که برای دریافت کد IRC   اهمیت دارد این است که مدارک و شرایط ضروری اخذ کد را بشناسید. با مراجعه به سامانه دریافت این کد می ‌توانید پروسه اخذ کد را بررسی کنید. شرکت ‌های تجاری که در زمینه غذا و دارو، آرایشی بهداشتی و … فعالیت می‌ کنند علاوه بر دریافت شناسه ملی شرکت نیاز است که این کد را کسب نمایند. از آنجایی که دریافت نمودن این کد به شرایط و مدارک خاصی نیاز دارد باید ابتدا صنف مد نظر خود را بشناسید.

دریافت کد IRC برای فرآورده های آرایشی و بهداشتی

جهت دریافت کد اصالت کالا در فرآورده ‌های آرایشی و بهداشتی نیاز است که عکس انواع محصولات، طرح اولیه بسته ‌بندی محصولات، بروشور و راهنمایی محصول، برگه آنالیز انواع محصولات، گواهی رسمی نام تجاری و … را ارائه دهید. همچنین باید گواهی فروش آزاد دستورالعمل، نمونه تعهدنامه، تقبل تصویر مرجع علمی و … صادر شوند.

ادامه مطلب
لیبل استعلام اصالت سازمان غذا و دارو

دریافت کد اصالت کالا برای صنف غذا و آشامیدنی

برای دریافت کد اصالت کالا در صنف غذا و آشامیدنی باید نام تجاری ثبت شود و برای هر یک از فرآورده ‌ها کد سامانه دریافت گردد. طرح بسته ‌بندی اولیه و ثانویه محصول، پروانه ساخت قبلی و همچنین نتایج آزمایشی فاکتورهای نشانگر باید ارائه شوند.

مراحل دریافت کد اصالت کالا

برای دریافت کردن کد IRC   نحوه اخذ آن را به طور کامل بشناسید. شما با مراجعه به سامانه دریافت کد و ارائه مدارک ضروری به راحتی می ‌توانید پروسه اخذ کد را طی نمایید. برخی از مهم ‌ترین مراحلی که مربوط به دریافت این کد هستند و باید به آنها آشنا شوید عبارت می‌ باشند از :

کد اصالت کالا
کد اصالت کالا
  1. مرحله اول

در مرحله اول برای ثبت درخواست و دریافت نمودن کد اصالت کالا نیاز است که به سامانه صدور پروانه ثبت مراجعه کنید. با مراجعه به این سامانه روی گزینه ورود کلیک نمایید و به بخش مد نظر مراجعه کنید. مسئول فنی شرکت که نماینده قانونی محسوب می ‌گردد در این قسمت باید نام کاربری و رمز عبورش را وارد کند. در این بخش تمامی فعالیت‌ های شرکت نشان داده خواهند شد. با کلیک کردن روی مرجع آبی شما به بخش ثبت درخواست وارد می ‌گردید. در این بخش باید روی گزینه آرایشی و بهداشتی کلیک کنید تا فرم کارتابل نشان داده شود.

  1. مرحله دوم

مرحله بعدی دریافت کد IRC   این است که در فرم کارتابل ثبت، موارد انگلیسی مربوط به فرآورده را مورد ارزیابی قرار دهید. نام صاحب تجاری و نوع فرآورده را باید در این بخش تکمیل کنید. سپس روی گزینه پروانه جدید بزنید تا فرم اطلاعات نشان داده شود. برای وارد شدن اطلاعات به بخش پروانه مادری باید این بخش را با دقت زیاد انجام دهید .چرا که این اطلاعات به هیچ عنوان قابل تغییر نیستند.

  1. مرحله سوم
ادامه مطلب
برچسب اصالت تجهیزات پزشکی و کاربردهای آن

در مرحله بعد دریافت کد برچسب اصالت کالا نیاز است که مسئولیت صحت کالاها را بپذیرید. اطلاعات پروانه مادری و همچنین نام انگلیسی و فارسی فرآورده در این بخش اعلام می‌ شوند. شما باید گواهی ثبت نشان تجاری، مقدار مصرف سایت، بسته ‌بندی سایت تولیدی و … را بشناسید و موارد منع مصرف را تکمیل کنید. در نهایت می ‌توانید روی گزینه ثبت بزنید و پس از آن روی گزینه افزون ریز افزوده کلیک کنید. در مرحله بعدی دریافت کد با کلیک کردن روی گزینه ریز افزوده مراحل اصلی آغاز خواهد شد. در این مرحله که شامل مشخصات اصلی کالا، شرایط نگهداری کالا، نوع بسته‌ بندی کالا، فرمالیسیون کالا و … می‌باشد باید اطلاعات دقیق درج شوند. در مرحله مشخصات اصلی نیاز است که نام فرآورده را به انگلیسی و فارسی وارد کنید. شرکت بسته ‌بندی و کشور آن را باید اعلام نمایید. این مسئله که هر یک از گزینه‌ ها با دقت کافی تکمیل شوند اهمیت زیادی دارد.

  1. مرحله چهارم

یکی از مهم‌ترین مراحل دریافت کد IRC  اصالت کالا، بخش بسته ‌بندی است. شما در این بخش باید سه مرحله بسته‌ بندی اولیه، ثانویه و ثانویه ب را طی کنید. در هر یک از این مراحل نیاز است که مقدار واحد، وزن، نوع بسته ‌بندی، جنس بسته‌ بندی و … اعلام شوند. گزینه واحد را شما تنها یک بار در بسته ‌بندی اولیه باید وارد نمایید. پس از اینکه تمامی موارد درخواست شده را وارد کردید باید روی گزینه بعدی کلیک کنید. شرایط نگهداری به عنوان مرحله بعدی دریافت کد شناخته می‌ شود. در این مرحله نیاز است که شرایط پایداری مربوط به کالا که قبل و بعد از باز شدن بسته است را ارزیابی نمایید. شرایط پایداری که بعد از باز شدن بسته می ‌باشد را باید تکمیل کنید و پس از آن روی گزینه ثبت بزنید.

ادامه مطلب
شناسه UID از صدور تا استعلام
IRC
کد سلامت کالا
  1. مرحله پنجم

مرحله بعدی مربوط به تکمیل اطلاعات است. در این مرحله تمامی خصوصیات ظاهری، فیزیکی و … را باید تکمیل کنید. پس از تکمیل کردن این اطلاعات دکمه ثبت را بزنید. یکی دیگر از مراحل دریافت کد IRC   این است که اطلاعات مربوط به فرمولاسیون را تکمیل نمایید. در این مرحله نیاز است که نوع مواد تشکیل دهنده، اجزای طبیعی فرآورده، اجزای شیمیایی محصول و … را تکمیل کنید. پس از آن روی گزینه ثبت می ‌زنید. مدارک مذکور را باید در این مرحله تکمیل کرده تا وارد مرحله بعد شوید. در مرحله تعهدات نیاز است که بعد از مطالعه موارد بیان شده هر یک از موارد را قبول کنید و دکمه ثبت را بزنید. بعد از اینکه دکمه ثبت را زدید می ‌توانید جزئیات دقیق کالای مورد نظر را مشاهده نمایید.

برچسب اصالت و لیبل سلامت

برچسب اصالت و لیبل سلامت

پیشتازان دانش و تندرستی دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره پیشتازان اصالت

شرکت پیشتازان دانش و تندرستی دریا با برند پیشتازان اصالت , یکی از مجریان طرح برچسب اصالت سازمان غذا و دارو میباشد که با هدف ارائه خدمات مرتبط با چاپ و الصاق لیبل اصالت وزارت بهداشت فعالیت خود را آغاز نموده است.

کارشناسان این شرکت آماده هستند تا بصورت ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته پاسخگوی سوالات شما در زمینه چاپ و الصاق انواع برچسب, خرید لیبل خام و ملزومات چاپ همچون انواع ریبون باشند.

آخرین مطالب

کد IRC به عنوان یکی از کدهای ۱۶ رقمی می ‌باشد که برای سلامت و اصالت کالا صادر می‌ گردد. این کد باید از سوی سازمان غذا و دارو برای کالاهای گوناگون صادر شود. برای دریافت این پروانه نیاز است که ...