Batch number | بچ نامبر یا کد سری ساخت

Batch number به عنوان یک کد سری ساخت شناخته می‌ شود. از این کد برای کنترل کردن ورودی و خروجی دسته جمعی استفاده زیادی می ‌کنند.
Batch number

Batch number  به عنوان یک کد سری ساخت شناخته می‌ شود. از این کد برای کنترل کردن ورودی و خروجی دسته جمعی استفاده زیادی می ‌کنند. شما می ‌توانید به ازای هر یک از محموله ‌هایی که جهت خروج و ورود از انبار به شماره نیاز دارند از این کد استفاده کنید.

Batch number چیست ؟

برای هر سری مواد اولیه و تولید آنها یک شماره مشخص شده تعریف می ‌گردد. طبق شماره اختصاصی باید کنترل کیفی محصولات را به درستی مدیریت کنید. کد سری ساخت به عنوان یکی از مهم‌ ترین امکانات نرم ‌افزار حسابداری شناخته می‌ شود. برای استفاده از این کد نیاز است که سری ساخت‌ های متفاوت در گردش را پیدا کنید. برای معرفی کردن کد سری ساخت نیاز است که به منوی اطلاعات پایه مراجعه نمایید و سپس سری ساخت را انتخاب کنید.

Batch number
کد سری ساخت

پارامترهای متفاوت در بچ نامبر  

پارامترهای متفاوتی در Batch number   قرار گرفته ‌اند که هر یک از آنها را باید به طور کامل بشناسید. برخی از مهمترین پارامترهای این سری ساخت عبارت هستند از :

  1. نشان دادن سری ساخت غیر قابل گردش

در فاکتورهای خرید انواع کد سری ساخت‌ هایی که دارای گردش نیستند نمایش داده می‌ شوند. اگر این پارامتر فعال گردد باید در فاکتور خرید جهت اختصاص ردیف فاکتور و سری ساخت تنها انواع سری ساخت‌ هایی که دارای گردش نیستند را نشان دهید. این مسئله یکی از مهم ‌ترین پارامترهایی است که در کدهای سری ساخت اهمیت دارد.

  1. کدهای رسید انبار

یکی دیگر از پارامترهای کد سری ساخت این است که در فاکتورهای رسید انبار تنها مقداری از سری ساخت ‌هایی که دارای گردش نیستند را نشان دهید. در صورتی که این پارامتر فعال شود در رسیدهای انبار، کدهایی را برای اختصاص ردیف فاکتور سری ساخت نشان می ‌دهند.  البته باید بدانید این کدها تنها مربوط به سری ساخت ‌هایی هستند که دارای گردش نمی‌ باشند. در فاکتورهای رسید انبار سری ساخت ‌هایی که دارای گردش نیستند نشان داده می ‌شوند.

  1. نشان دادن کد سری ساخت قابل گردش
ادامه مطلب
شماره سامانه پیامکی استعلام لیبل اصالت کالا

یکی دیگر از پارامترهای Batch number  برای صدور فاکتورهایی است که سری ساخت‌ های دارای گردش را به خود اختصاص داده ‌اند. البته فاکتور خرید و رسید انبار مربوط به کدها، در این سری ساخت ‌ها قرار نمی ‌گیرند. در صورتی که این پارامتر فعال باشد در تمامی فاکتورها ساخت اختصاصی در نظر گرفته خواهد شد. تنها سری ساخت ‌هایی که گردش دارند به طور کامل نشان داده می ‌شوند و فاکتورهای انبار و خرید در بخش دیگر قرار می ‌گیرند.

Batch number
بچ نامبر
  1. نمایش لیست کدهای ساخت

یکی دیگر از پارامترهای کد سری ساخت مربوط به نحوه نمایش لیست کدهای سری ساخت می‌ باشد. با استفاده از این پارامتر شما می‌ توانید در زمان مشخص شده ‌ای سری ساخت را به فاکتورهایی که متفاوت هستند اختصاص دهید. سه حالت برای فاکتورها در نظر گرفته می ‌شود که هر یک از این حالت‌ ها نمایش سری ساخت ‌ها را انجام می ‌دهند. نمایش سری ساخت دارای مانده، بدون مانده و نمایش همه مهمترین حالت ‌ها به شمار می ‌روند. در صورت انتخاب حالت نمایش تمامی سری ساخت ‌ها نشان داده می‌ شوند و کنترل روی کد سری ساخت انجام نمی ‌گردد. در صورت انتخاب حالت بدون مانده تمامی سری ساخت ‌ها نشان داده می ‌شوند و در صورت انتخاب کردن سری ساختی که دارای مانده کافی نیست کاربر کد خطا را مشاهده خواهد کرد. اگر حالت دارای مانده را انتخاب کنید در لیست سری ساخت فاکتور، تنها کدهای سری ساخت که دارای مانده هستند نشان داده خواهند شد.

  1. ردیف فاکتور در کد سری ساخت
ادامه مطلب
لیبل اصالت لوازم بهداشتی و مواد شوینده

یکی دیگر از پارامترهایی که در Batch number  اهمیت دارد ردیف فاکتور است. اگر ردیف فاکتور دارای کد سری ساخت، قابلیت اصلاح نداشته باشد تنها کاری که نیاز است انجام دهیم استفاده از ابزارهای ویرایش می ‌باشد. در صورتی که این پارامتر فعال گردد ردیف فاکتورهایی که برای هر یک از آنها سری ساخت در نظر می‌گیریم به عنوان فاکتور غیر قابل ویرایش شناخته می‌ گردند. در حواله و رسید فاکتورهای انبار باید سری ساخت مربوطه ثبت گردد. در صورتی که این پارامتر فعال شود رسید و حواله مربوطه به طور اتوماتیک ثبت می‌ گردند.

ساختار کد بچ نامبر چگونه است ؟

یکی از مهمترین نکاتی که جهت استفاده از Batch number  اهمیت دارد این است که ساختار آن را بشناسیم. ساختار این کد را با ترکیبی از حروف و اعداد لاتین طراحی کرده ‌اند. شرکت ‌های تولید کننده خارجی و داخلی زمان تولید محصولات شان شناسه یونیک را به انواع تولیداتشان اختصاص خواهند داد. زمان و همچنین شرایط تولید انواع محصولات در کد سری ساخت وارد خواهد شد. کد سری ساخت کمک می ‌کند تا طبق استعمال و همچنین استقبال مشتریان، ویژگی محصولات به طور کامل مشخص گردد. از سری ساخت برای کنترل کیفی و همچنین بررسی صحت و سلامت محصولات استفاده می ‌نمایند.

برچسب اصالت وزارت بهداشت
کد سری ساخت محصولات

تفاوت Batch number   با lot number  

در صورتی که می‌ خواهید از Batch number  استفاده کنید باید تفاوت آن را با لات نامبر بشناسید. در این دو واژه باید بدانید که تفاوت معنایی زیادی وجود دارد. لات به معنی دسته و بچ به معنی پخت می‌ باشد. بچ علامتی است که پیش از تولید محصولات برای آن در نظر می ‌گیرند. لات نشانه ‌ای به شمار می‌ رود که بعد از انجام دادن تمامی اعمال باید روی فرآورده مورد نظر اختصاص پیدا کند. فارغ از مفهوم این دو واژه باید بدانید که در استعمال، هر یک از آنها یکسان هستند. هیچ یک از لغات نام برده شده معادل فارسی ندارند و شرکت ‌هایی که تولید داخلی را انجام می ‌دهند به طور معمول به جای معادل فارسی آنها از واژه سری ساخت استفاده می‌ کنند.

ادامه مطلب
لیبل استعلام اصالت سازمان غذا و دارو

بنابراین باید بگوییم واژه بچ نامبر مجموعه‌ا ی از ارقام و اعداد است که به وسیله شرکت ‌های تولید کننده روی انواع فرآورده ‌ها چاپ می ‌شود. هر یک از این واژه‌ ها انحصاری هستند و برای فرآورده‌های گوناگون می ‌باشند. کد سری ساخت یکنواختی اجزا و همچنین شرایط ساخت را به طور کامل مشخص می‌ کند و سلامتی کالا را به مشتریان نشان می ‌دهد. با درج بچ نامبر روی برچسب اصالت محصولات متنوع متوجه سلامتی و اصالت کالا خواهید شد.

برچسب اصالت و لیبل سلامت

برچسب اصالت و لیبل سلامت

پیشتازان دانش و تندرستی دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره پیشتازان اصالت

شرکت پیشتازان دانش و تندرستی دریا با برند پیشتازان اصالت , یکی از مجریان طرح برچسب اصالت سازمان غذا و دارو میباشد که با هدف ارائه خدمات مرتبط با چاپ و الصاق لیبل اصالت وزارت بهداشت فعالیت خود را آغاز نموده است.

کارشناسان این شرکت آماده هستند تا بصورت ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته پاسخگوی سوالات شما در زمینه چاپ و الصاق انواع برچسب, خرید لیبل خام و ملزومات چاپ همچون انواع ریبون باشند.

آخرین مطالب

Batch number به عنوان یک کد سری ساخت شناخته می‌ شود. از این کد برای کنترل کردن ورودی و خروجی دسته جمعی استفاده زیادی می ‌کنند.