برچسب بارکد و تفاوت آن با سایر لیبل های کاغذی

برچسب‌ بارکد در سایزها و انواع گوناگون برای صنایع فروشگاهی، صنایع بسته ‌بندی، ادارات و شرکت‌ ها و ... تولید می ‌گردند.
برچسب بارکد

برچسب بارکد یکی از انواع کاغذهای برچسب ‌دار می ‌باشد که روی این برچسب انواع بارکدها را چاپ می ‌کنند. هر یک از این برچسب ‌ها از آنجایی که مقرون به صرفه هستند به عنوان کاربردی ترین لیبل‌ های چاپی شناخته می ‌شوند. به طور کلی برچسب‌ های بارکد در سایزها و انواع گوناگون طراحی می ‌گردند. این نمونه برچسب ‌ها را در تمامی مکان ‌ها می‌ توانید برای صنایع فروشگاهی، صنایع بسته ‌بندی، ادارات و شرکت‌ ها و … مورد استفاده قرار دهید. توجه نمایید که این نمونه برچسب ‌ها برای هر یک از محصولات آرایشی و بهداشتی و همچنین انواع مکمل ‌ها و داروها قابل استفاده خواهند بود. برچسب ‌های بارکد در صنعت حمل و نقل جایگاه بی ‌نظیری به خود اختصاص داده‌ اند.

برچسب بارکد
مزیت برچسب های بارکد

مزیت برچسب های  بارکد

برای استفاده از برچسب بارکد باید مزیت‌ های آن را به طور کامل بشناسید. برچسب‌ های بارکد مزیت ‌های گوناگونی دارند. سرعت چاپ بالای آنها یکی از مهمترین مزیت‌ های برچسب ‌های بارکد به شمار می ‌رود. میزان خطا در برچسب ‌های بارکد بسیار کمتر از دیگر برچسب ‌ها می ‌باشد. شرکت ‌هایی که از انواع لیبل بارکد برای محصولاتشان استفاده می ‌نمایند قادر خواهند بود با استفاده از این نمونه برچسب‌ ها اطلاعاتشان را با کیفیت بسیار بالا دسته‌ بندی نمایند. اطلاعات روی برچسب ‌ها به صورت دستی وارد نخواهد شد. دخالت افراد جهت وارد کردن اطلاعات در این برچسب‌ ها بسیار ناچیز می ‌باشد. احتمال خطا در برچسب‌ های بارکد بسیار پایین خواهد بود. اگر کالای مورد نظر به درستی برچسب گذاری گردد مسئولین به راحتی می‌توانند اطلاعات و موجودی‌ ها را مشاهده کنند. این کار کمک کرده است تا مدیریت امور به راحتی انجام شود.

ادامه مطلب
برچسب قرعه کشی

انواع لیبل برچسب بارکد

جهت استفاده از برچسب بارکد باید انواع گوناگون لیبل‌های بارکد را بشناسید. به طور کلی باید بدانید که برچسب ‌های بارکد به دلیل کاربردهای بی ‌نظیری که دارند در شکل ‌های متفاوت طراحی می‌ شوند. روی تمامی مدل ‌های برچسب ‌ها بارکدهای یکسان به کار گرفته نخواهد شد. یکی از مهمترین برچسب‌ های بارکد، برچسب امنیتی می ‌باشد. این نمونه برچسب به طور معمول تحمل زیادی دارد. نمونه دیگر برچسب ‌ها، انواع برچسب ‌هایی هستند که از جنس کاغذ می ‌باشند. این نمونه لیبل‌ ها ارزان قیمت ‌تر هستند و تنوع زیادی دارند. البته باید بدانید مقاومت آنها نسبت به دیگر برچسب‌ ها تا حدودی کمتر است.

یکی از مهم‌ ترین لیبل ‌های بارکد، لیبل‌ هایی هستند که با استفاده از متریال پی‌ وی ‌سی تولید می ‌گردند. این نمونه برچسب ‌های بارکد مقاومت زیادی دارند و بیشتر از ۵ سال در برابر انواع تغییرات محیطی مقاومت خواهند داشت. برچسب‌ های مگنتی، حرارتی، شیشه‌ ای، شفاف و … به عنوان دیگر برچسب‌ های بارکد شناخته می ‌شوند که در صنایع گوناگون کاربرد زیادی دارند.

برچسب ‌های کاغذی
انواع بارکد روی برچسب های بارکد

انواع بارکد روی برچسب های بارکد

برای استفاده از برچسب بارکد باید انواع بارکدهای مناسب روی این برچسب ‌ها را به طور کامل بشناسید. یکی از بارکدهایی که روی برچسب ‌ها به کار گرفته می ‌شود بارکد کد ۳۹ می ‌باشد. این نمونه بارکد به عنوان قدیمی‌ ترین بارکد شناخته می ‌شود که روی لیبل‌ ها به کار گرفته خواهد شد. برای استفاده روی انواع محصولات کوچک و لیبل ‌هایی که اندازه مناسبی دارند این بارکد گزینه بی ‌نظیری است. کد ۱۲۸ به عنوان یکی دیگر از بارکدهایی است که برای لیبل‌ های بسیار کوچک مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

ادامه مطلب
لیبل اصالت خام و نحوه چاپ روی آن

یکی از پرکاربردترین لیبل ‌های بارکد، نمونه‌ کیو آر می ‌باشد که شناخته شده ‌تر از دیگر بارکدها است. این نمونه بارکدها از تکنولوژی ‌های پیشرفته‌ ای جهت ذخیره ‌سازی اطلاعات استفاده خواهند کرد. در عین حال باید بدانید کار کردن با آنها بسیار آسان ‌تر از دیگر بارکدها می ‌باشد. این نمونه بارکدها رمزگشایی ‌شان بسیار آسان است. تنها شما باید از دستگاه بارکد خوان و همچنین نرم‌ افزارهای بارکد خوان استفاده کنید. مدل‌های دیگری از برچسب‌ های بارکد وجود دارند که آنها را روی مدارک شناسایی مانند کارت ملی، گواهینامه یا … مورد استفاده قرار می‌ دهند.

نکاتی در مورد برچسب بارکد

اگر قصد استفاده از انواع برچسب بارکد را دارید باید نکاتی که مربوط به آنها است را بشناسید. از آنجایی که برچسب ‌های بارکد در تمامی بخش‌ های صنایع متفاوت مورد استفاده قرار می‌ گیرند باید نحوه استفاده از آنها را به طور کامل ارزیابی کنید. این مسئله که بدانید لیبل‌ های بارکد از نظر رنگی تنوع زیادی دارند بسیار مهم است. علت اصلی ارزان بودن برچسب‌ های کاغذی تنها به دلیل مقاومت پایین آنها نمی‌ باشد. از آنجایی که هر نوع پرینتر مناسب مربوط به چاپ لیبل می ‌تواند این نمونه برچسب‌ ها را تولید کند تا حدودی ارزان‌ تر هستند.

برای چاپ کردن بارکد روی انواع برچسب ‌های کاغذی نیاز است که از سیستم انتقال گرما و حرارت استفاده نماییم. نکته بسیار مهمی که در مورد چاپ لیبل ‌های بارکد کاغذی اهمیت دارد این است که نوع ریبون را بشناسید. مناسب ‌ترین مدل ریبون برای چاپ لیبل‌ های بارکد نمونه وکس رزین می ‌باشد. این امر کمک می‌ کند تا سرعت فرایند چاپ و تولید برچسب‌ ها تا حدودی افزایش یابد. توجه داشته باشید که این نمونه برچسب‌ ها بسیار ارزان قیمت می ‌باشند و در صورت هر نوع خراب شدگی و پارگی می ‌توانید آنها را به راحتی جایگزین کنید.

ادامه مطلب
خرید برچسب اصالت کالا و عوامل تعیین کننده قیمت
لیبل ‌های بارکد
برچسب های بارکد

سایزهای متنوع برچسب های بارکد

اگر قصد استفاده از برچسب بارکد را دارید باید سایزها و اندازه ‌های گوناگون آنها را از نظر نوع صنعت خود بررسی کنید. چندین سایز ایده‌ آل و استاندارد برای برچسب ‌های بارکد در نظر می‌ گیرند. سفارش دهندگان قادر خواهند بود سایزهای استاندارد را انتخاب کنند. دقت داشته باشید که سایز و اندازه هر یک از لیبل ‌ها به دلیل کاربردشان تا حدودی کوچک است. به این ترتیب باید بگوییم از آنها می‌ توانید در هر مکان و هر جایی استفاده کنید. از نظر قیمت باید بدانید که قیمت هر یک از لیبل‌ های بارکد به موارد متفاوتی بستگی خواهد. داشت جنس برچسب یکی از مهم ‌ترین نکاتی است که روی قیمت لیبل بارکد تاثیر زیادی می ‌گذارد. روشی که برای چاپ کردن بارکد مورد استفاده قرار خواهد گرفت روی قیمت آن تاثیر خواهد داشت.

برچسب اصالت و لیبل سلامت

برچسب اصالت و لیبل سلامت

پیشتازان دانش و تندرستی دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره پیشتازان اصالت

شرکت پیشتازان دانش و تندرستی دریا با برند پیشتازان اصالت , یکی از مجریان طرح برچسب اصالت سازمان غذا و دارو میباشد که با هدف ارائه خدمات مرتبط با چاپ و الصاق لیبل اصالت وزارت بهداشت فعالیت خود را آغاز نموده است.

کارشناسان این شرکت آماده هستند تا بصورت ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته پاسخگوی سوالات شما در زمینه چاپ و الصاق انواع برچسب, خرید لیبل خام و ملزومات چاپ همچون انواع ریبون باشند.

آخرین مطالب

برچسب‌ بارکد در سایزها و انواع گوناگون برای صنایع فروشگاهی، صنایع بسته ‌بندی، ادارات و شرکت‌ ها و ... تولید می ‌گردند.