بارکد شبنم

بارکد شبنم نشان دهنده اصالت و سلامت کالا می باشد. درج این بارکد روی محصولات می تواند از قاچاق کالا تا حد خیلی زیادی ممانعت به عمل آورد.
بارکد شبنم

بارکد شبنم یکی از مهم ترین برچسب هایی است که روی بسیاری از محصولات از دسته های مختلف درج می شود. اما بارکد شبنم چیست؟ این سوال ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده است. در واقع شبنم، کوتاه شده عبارت ” شبکه بازرسی و نظارت مردمی” می باشد. این مسئله به این معنی است که با درج برچسب های شبنم روی محصولات مختلف، امکان نظارت مردم روی آن ها وجود خواهد داشت. یعنی اطلاعات درج شده روی بارکد شبنم این امکان را برای شما فراهم می کنند که برای آگاهی از اصالت و سلامت کالا های مد نظر خود از آن ها استفاده کنید.

وظیفه اصلی بارکد شبنم جلوگیری از قاچاق گسترده کالا می باشد. یعنی شما با استفاده از بارکد های شبنم درج شده روی محصولات و کالاهای مختلف می توانید به اصل یا تقلبی بودن، قانونی یا غیر مجاز بودن و… محصول پی ببرید.

مزیت های درج بارکد شبنم روی محصولات داخلی و خارجی

بارکد شبنم نشان دهنده اصالت و سلامت کالا می باشد. درج این بارکد روی محصولات و کالاهای متنوع می تواند از قاچاق کالا تا حد خیلی زیادی ممانعت به عمل آورد. همان طور که می دانید در حال حاضر و به طور کلی در سال های اخیر، درصد وجود کالاهایی غیر قانونی در ایران به حد زیادی افزایش یافته است. اما برای جلوگیری از قاچاق کالا باید چه اقداماتی انجام داد؟ از اقدامات صورت گرفته توسط مسئولین برای ممانعت به عمل آوردن از قاچاق کالا می توان به استعلام بارکد شبنم اشاره کرد.

در واقع می توان این چنین بیان کرد که تنها محصولات و کالاهایی که از مبانی قانونی وارد کشور شده اند، حق دریافت بارکد شبنم را خواهند داشت. بنابراین برچسب های شبنم قانونی بودن محصولات داخلی و خارجی را به مصرف کننده نشان می دهند. البته از آنجایی که این برچسب ها به صورت تقلبی نیز تولید و چاپ می شوند، باید پس از مشاهده این برچسب ها حتما اطلاعات درج شده روی آن ها را مورد استعلام قرار دهید.

ادامه مطلب
تشخیص اصالت کالا

با استعلام اطلاعات درج شده روی بارکد شبنم محصولات مختلف می توان به اطلاعات خوبی از محصول دسترسی پیدا کرد. این برچسب امکان نظارت شما روی فرآیند فروش در فروشگاه های مختلف در سراسر کشور را می دهد.

از مهم ترین اهداف درج بارکد شبنم روی محصولات می توان به کمک به کنترل دولت در بخش کالاهای وارداتی، افزایش امنیت و حذف کالای قاچاق، کمک به جلوگیری از توزیع کالاهای تقلبی و غیر اصل و… اشاره کرد.

چطور می توان بارکد شبنم را دریافت کرد؟

دریافت بارکد شبنم باید توسط تولید کنندگان و وارد کنندگان محصولات و کالاهای داخلی و خارجی مختلف صورت گیرد. نحوه دریافت لیبل شبنم به این صورت است که ابتدا باید این افراد در سامانه های مورد نظر ثببت نام کرده و نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنند. سپس پس از تایید مدارک و اطلاعات، بارکد های دو بعدی منحصر به فردی به تولید کنندگان و وارد کنندگان تعلق می گیرد. با استفاده از این بارکدهای دو بعدی مصرف کنندگان می توانند به اطلاعات مهمی از محصول دست پیدا کنند.

بارکد شبنم

گفتنی است امروزه مجموعه های معتبر تولید و چاپ برچسب های شبنم نیز در کشور مشغول به فعالیت هستند. شما تولید کنندگان و وارد کنندگان گرامی می توانید، با استفاده از خدمات این مجموعه های چاپ و تولید لیبل، کار خود را آسان کنید.

روش استعلام بارکد شبنم چگونه است؟

همان طور که بیان کردیم، بارکد شبنم به معنای شبکه نظارت مردمی بر فرآیند خرید و فروش مخصولات مختلف است. پس باید روش هایی آسان برای استعلام اصالت آن توسط مردم وجود داشته باشد. از آسان ترین راه ها برای بررسی اصالت بارکدهای شبنم می توان به مراجعه به سایت بارکد شبنم اشاره کرد. با مراجعه به این سایت و وارد کردن اطلاعات مربوطه می توانید اطلاعات خود را در مورد محصول افزایش دهید.

ادامه مطلب
بارکد لوازم آرایشی

از دیگر راه های استعلام اصالت و صحت بارکد شبنم می توان به استفاده از اپلیکیشن های مجاز و قانونی اشاره کرد. برای این کار باید عملیات دانلود نرم افزار بارکد خوان طرح شبنم را انجام دهید. این نرم افزارها روی گوشی های هوشمند شما نصب می شوند و با استفاده از اسکن بارکد شبنم اصالت و صحت بارکد را مورد بررسی قرار می دهند. برای دانلود یک نرم افزار معتبر در این زمینه می توانید به سایت www.shabnam.ir مراجعه کنید. پس از اسکن بارکد های دو بعدی، اطلاعات محصول برای شما به صورت کامل نمایش داده می شوند.

در صورت وجود مغایرت در اطلاعات، باید این مشکل را به نهاد های نظارتی اطلاع دهید. با اطلاع دادن این مسئله به این نهادها، آن ها به سرعت وارد عمل می شوند و از گسترش و توزیع آن محصول در بازار جلوگیری خواهند کرد. همچنین افراد و ارگان های خاطی را به صورت کامل شناسایی کرده و مجازات لازم را برای آن ها در نظر خواهد گرفت.

لیبل و برچسب شبنم

البته در صورتی که شما مشترک عزیز به اینترنت دسترسی نداشته باشید، می توانید از طریق راه های دیگری نیز عملیات استعلام اصالت کالا را انجام دهید. از این راه ها می توان به استفاده از پیامک و تلفن های گویا اشاره کرد. لازم به ذکر است به تمامی کالاهایی که از طریق قانونی وارد کشور شوند و قانونی بودن آن ها رد نهادهای ذکر شده تایید شود، یک کد یکتا تعلق می گیرد. این کد یکتا برای هر کالا منحصر به فرد است و هیچ دو کالایی دارای یک مشابه نیستند. بنابراین شما با استفاده از پیامک و یا تلفن گویا و اعلام کد یکتای درج شده روی محصول می توانید قانونی یا غیر قانونی بودن آن را استعلام کنید.

ادامه مطلب
برچسب بارکد و تفاوت آن با سایر لیبل های کاغذی

برچسب شبنم دارای چه شکلی می باشد؟

بارکد شبنم یک برچسب ترکیبی با رنگ  های سفید و زرد است که اطلاعات مهمی روی آن درج شده است. از جمله این اطلاعات می توان به بارکد، کد یکتای اسکرچ شده، شناسه و… اشاره کرد. البته در بعضی موارد نیز ایت برچسب ها به صورت رنگی دیده می شوند و نشان شبنم و وزارت صنعت معدن و تجارت روی آن ها درج شده است. شما با استفاده از این اطلاعات می توانید صحت و سلامت محصولات را به طور کامل بررسی نمایید و در صورت مشاهده مغایرت با اطلاع دادن به نهادهای نظارتی، به کنترل و جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق به کشور جلوگیری کنید.

برچسب اصالت و لیبل سلامت

برچسب اصالت و لیبل سلامت

پیشتازان دانش و تندرستی دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره پیشتازان اصالت

شرکت پیشتازان دانش و تندرستی دریا با برند پیشتازان اصالت , یکی از مجریان طرح برچسب اصالت سازمان غذا و دارو میباشد که با هدف ارائه خدمات مرتبط با چاپ و الصاق لیبل اصالت وزارت بهداشت فعالیت خود را آغاز نموده است.

کارشناسان این شرکت آماده هستند تا بصورت ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته پاسخگوی سوالات شما در زمینه چاپ و الصاق انواع برچسب, خرید لیبل خام و ملزومات چاپ همچون انواع ریبون باشند.

آخرین مطالب

بارکد شبنم نشان دهنده اصالت و سلامت کالا می باشد. درج این بارکد روی محصولات می تواند از قاچاق کالا تا حد خیلی زیادی ممانعت به عمل آورد.