تشخیص کشور سازنده از روی بارکد

اگر به دنبال پیدا کردن راهی برای انجام یک خرید مطمئن هستند، این روش های تشخیص کشور سازنده از روی بارکد را حتما بخوانید!
شناسایی اجناس از روی بارکد

در این محتوا روش های مختلف تشخیص کشور سازنده از روی بارکد و مزیت های استفاده از این قابلیت را به طور کامل برای شما شرح خواهیم داد.

بارکد چیست؟

شاید تا کنون بارها عبارت تشخیص کشور سازنده از روی بارکد را از زبان افراد مختلف شنیده باشید. اما ممکن است با مفهوم آن آشنا نباشید. بنابراین ممکن است همواره این سوال در ذهن شما شکل گیرد که تشخیص کشور سازنده از روی بارکد چیست و چه کاربردی دارد ؟. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که تشخیص اصالت محصول از روی بارکد یک عملیات است که می تواند از روش های مختلفی صورت گیرد. اما به طور کلی نتیجه و هدف نهایی از انجام این عملیات شناسایی کشور سازنده محصول مورد نظر است.

حال ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که اصلا چرا باید بررسی کشور سازنده کالا از روی بارکد را انجام دهیم و این عمل چه سودی برای ما خواهد داشت؟ در رابطه با این سوال نیز باید بگوییم که آشنایی با این کار در حال حاضر به عنوان یک نیاز ضروری تلقی می شود. در صورتی که از روش های لازم برای تشخیص کشور سازنده از روی بارکد آشنا نباشید ممکن است به جای محصولات معتبر و برند، محصولات تقلبی را خریداری کنید.

تشخیص کشور سازنده از روی بارکد

همانطور که در جریان هستید، این روزها بازار اجناس تقلبی و فیک در سراسر ایران داغ است. این اجناس به قدری شبیه به محصول اصلی تولید می شوند که تشخیص آن ها از روی ظاهر عملا غیر ممکن است. بنابراین ممکن است شما گول ظاهر این اجناس را خورده و برای خرید یک محصول فاقد برند معتبر و بی کیفیت، هزینه گزافی پرداخت کنید. اما در صورتی که از عملیات تشخیص کشور سازنده از روی بارکد آگاه باشید، می توانید به راحتی و تنها ظرف چند دقیقه، کشور سازنده محصول مورد نظر را پیدا کرده و از اورجینال بودن محصول خریداری شده خود، اطمینان کامل حاصل نمایید.

ادامه مطلب
بارکد شبنم

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که به دنبال پیدا کردن راهی برای انجام یک خرید مطمئن هستند، بهتر است تا انتهای این متن ما را همراهی کنید.

روش های تشخیص کشور سازنده اجناس بارکد

این روزها تمامی اجناس مختلفی که در بازار به صورت قانونی توزیع می شوند، دارای بارکدهایی هستند. در واقع محصولات مختلف اعم از محصولات سلامت محور، گوشی های موبایل، لوازم خانگی، لوازم التحریر و… هر یک دارای بارکدی منحصر به فرد می باشند. این بارکد از طریق نهادهای قانونی و معتبر به این محصولات اعطا می شود و نشان دهنده کیفیت و سلامت این محصولات می باشند. در کنار این مزایا، بارکدها را می توان به عنوان بهترین راه برای دسترسی به اطلاعات محصول شناسایی کرد.

تشخیص کشور سازنده از روی بارکد یکی از اطلاعاتی است که می تواند از این طریق استخراج شود. تشخیص کشور سازنده از روی بارکد در ایران  از راه های مختلفی صورت می گیرد. استفاده از نرم افزارهای معتبر بارکد خوان، استفاده از دستگاه های بارکد خوان و… از جمله روش های استخراج اطلاعات درج شده روی بارکد به شمار می روند.

کشور سازنده بارکد کشور سازنده

برای مثال شما با استفاده از بعضی از دستگاه های بارکد خوان می توانید به اطلاعات کامل و جامعی از اجناس دسترسی پیدا کنید. تشخیص کشور سازنده از روی بارکد نیز یکی از اطلاعاتی است که می توان به وسیله این دستگاه ها به دست آورد. اما روش مرسوم تر استفاده از برنامه ها و نرم افزارهای بارکد خوان است. امروزه نرم افزارهای بارکد خوان متنوعی طراحی و تولید شده اند. هر یک از آنها با اسکن بارکد های درج شده روی محصولات مختلف، اطلاعات مورد نیاز از آن محصول را در اختیار شما قرار می دهند. بنابراین شما می توانید تشخیص کشور سازنده از روی بارکد را از طریق نرم افزارهای معتبر بارکد خوان نیز انجام دهید.

ادامه مطلب
آموزش کامل استعلام بارکد وزارت بهداشت

استفاده از اینترنت برای تشخیص کشور سازنده محصول

شاید برایتان جالب باشد بدانید که هر محصول دارای بارکد، می تواند کد انحصاری کشور سازنده آن محصول را به شما نشان دهد. این کار تنها با دقت به اطلاعات درج شده روی بارکد ممکن است. روی هر بارکد یک کد 13 رقمی درج شده است که در اصطلاح به کد gs1 معروف است. شما با دانستن کد کشورهای مختلف می توانید تنها با بررسی بارکد، عملیات تشخیص کشور سازنده از روی بارکد را به راحتی انجام دهید. باید بدانید که سه رقم اول از سمت چپ بارکد، منحصر به کشور سازنده محصول است. یعنی شما برای تشخیص کشور سازنده از روی بارکد تنها کافی است به سه رقم اول از سمت چپ آن دقت کنید. اگر روی محصول کد 626 درج شده بود، محصول مورد نظر ساخت ایران است.

جدول کامل بارکد کشور های مختلف (برای مشاهده کلیک نمایید)

کشور سازنده بارکد کشور سازنده

در ادامه به کد انحصاری تعدادی از مهم ترین کشورها که دارای فروش بالایی در ایران هستند اشاره می کنیم. به عنوان مثال محصولات چینی از جمله محصولاتی به شمار می روند که به فراوانی در بازارهای داخلی یافت می شوند. کد انحصاری کشور چین 690 تا 695 است. در صورتی که سه رقم اول از سمت چپ بارکد محصول مورد نظر یکی از اعداد 690 تا 695 باشد، می توانید بفهمید که محصول مورد نظر ساخت چین است.

به همین ترتیب، تشخیص کشور سازنده از روی بارکد برای کشور ترکیه با کد های 868 و 869 صورت می گیرد. کد کشور تایلند نیز 885 می باشد. محصولات کره جنوبی نیز در دنیا با کد 880 شناخته می شوند. در کنار موارد ذکر شده یونان با کد 520، روسیه با کدهای 460 تا 469، آمریکا با کدهای 000 تا 019 و… از مهم ترین کدهای انحصاری کشورهای دنیا به شمار می روند. با مشاهده هر یک از این کدها روی محصولات مختلف می توانید به راحتی کشور سازنده آن را تشخیص دهید.

ادامه مطلب
راهنمای تشخیص اصالت کالا با بارکد

چگونه می توانیم بارکدهای تقلبی را تشخیص دهیم؟

باید در نظر داشته باشید که ممکن است بارکد درج شده روی محصول تقلبی باشد. همانطور که می دانید به کالاهای بی کیفیت و یا محصولات قاچاق، بارکد تعلق نمی گیرد. لذا سازندگان این محصولات برای فروش محصولات خود اقدام به درج بارکد های تقلبی روی محصولات خود می کنند. بنابراین تنها مشاهده بارکد درج شده روی محصول برای تایید کیفیت آن کافی نیست. بلکه باید حتما تشخیص کشور سازنده از روی بارکد صورت گیرد تا از اعتبار برند و کشور سازنده اطمینان حاصل کنیم.

برچسب اصالت و لیبل سلامت

برچسب اصالت و لیبل سلامت

پیشتازان دانش و تندرستی دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره پیشتازان اصالت

شرکت پیشتازان دانش و تندرستی دریا با برند پیشتازان اصالت , یکی از مجریان طرح برچسب اصالت سازمان غذا و دارو میباشد که با هدف ارائه خدمات مرتبط با چاپ و الصاق لیبل اصالت وزارت بهداشت فعالیت خود را آغاز نموده است.

کارشناسان این شرکت آماده هستند تا بصورت ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته پاسخگوی سوالات شما در زمینه چاپ و الصاق انواع برچسب, خرید لیبل خام و ملزومات چاپ همچون انواع ریبون باشند.

آخرین مطالب

اگر به دنبال پیدا کردن راهی برای انجام یک خرید مطمئن هستند، این روش های تشخیص کشور سازنده از روی بارکد را حتما بخوانید!