پیش کد

پیش کد یا پیشوندهای اختصاصی چهار رقمی به وسیله سازمان غذا و دارو به شرکت‌ های صاحب پروانه برای تولید شناسه‌ های اصالت کالا ارائه می‌ گردد.
پیش کد

پیش کد به عنوان یکی از پیشوندهایی شناخته می ‌شود که ۴ الی ۵ رقم است. این پیشوند به وسیله سازمان غذا و دارو به انواع شرکت‌ هایی که صاحب پروانه هستند ارائه می‌ گردد. شرکت ‌های صاحب پروانه برای تولید انواع شناسه‌ های اصالت کالا به این پیشوند نیاز دارند. این عدد ۴ یا ۵ رقمی روی برچسب اصالت کالا درج می‌ گردد و مورد استفاده قرار خواهد گرفت. به طور کلی باید بدانید که پیشوند مربوطه یکی از مهم ‌ترین کدهایی است که باید روی تمامی محصولات درج شود. اگر سازمان غذا و دارو پیشوند ۴ یا ۵ رقمی را به محصولات ارائه ندهد یعنی محصول مورد نظر کیفیت مناسبی ندارد. بر همین اساس برای خرید انواع کالاها باید به پیشوند ۴ و ۵ رقمی محصول توجه نمایید.

پیش کد

کاربرد پیشکد چیست ؟

کاربردی که از پیش کد روی برچسب اصالت کالا دریافت می‌ شود را باید به طور کامل بشناسید. کاربرد اصلی این کد در تولید شناسه‌ هایی که یکتا هستند ضروری می ‌باشد. برای چاپ لیبل روی محصولات و جهت جلوگیری کردن از تولید شناسه اصالت کالا که تکراری هستند عدد ۴ و ۵ رقمی پیشوند برای شرکت‌ های بزرگ و شرکت ‌های کوچک درج می‌ گردند. شرکت ‌هایی که پیشوند آنها ۴ رقمی است رقم پنجم را باید شرکت مجری تعیین کند. علت این مسئله زیاد بودن تولید کد یونیک و بدون تکرار است. به طور کلی باید بدانید در طولانی مدت کدهای محصولات تولیدی که بیشتر از ۴ رقم هستند در بازه مشخص شده‌ ای به ۵ رقم تغییر پیدا می‌ کند. تعداد کدهای یونیک بیشتر از کدهای تولیدی ۵ رقمی می ‌باشد. محل قرارگیری کدهای پیشوند محصولات متفاوت باید در صفحه اول کارتابل باشد.

ادامه مطلب
خرید برچسب اصالت کالا و عوامل تعیین کننده قیمت
پیش کد
پیشوند در سامانه تیتک

دریافت پیش کد از سامانه تیتک

دریافت پیش کد از سامانه تیتک انجام خواهد شد. نحوه قرار گرفتن این کد را باید به طور کامل ارزیابی کنید و سپس از آن استفاده کنید. اگر در کارتابل مدیرعامل جای این کد خالی شود شرکتی که صاحب پروانه است باید در بخش مشکلات فایل شناسه تیک مبنی بر ارسال کد را بزنید. در واقع صاحب پروانه نیاز است که حتما این کد را دریافت کند و از سامانه درخواست ارسال آن را داشته باشد. به طور معمول بعد از اینکه تیک ارسال کد را بزنید حدود ۲۴ ساعت طول می ‌کشد تا پیشوند اختصاصی برای محصول صادر گردد.

باید پیشوند اختصاصی در محل مشخص شده قرار بگیرد. برای دریافت سریع این کد باید از افرادی که در زمینه ارائه کد فعالیت می ‌کنند راهنمایی ‌های لازم را کسب نمایید. پرسنلی که در شرکت سلامت و شرکت غذا و دارو فعالیت می‌ نمایند قادر خواهند بود نحوه دریافت این کد را برای شما توضیح دهند. کد مورد نظر در کمترین بازه زمانی از طریق لینک مربوطه دریافت خواهد شد.

نحوه دریافت پیشکد

یکی از مهمترین پرسش ‌هایی که افراد برای دریافت پیش کد برایشان به وجود می ‌آید این است که باید آن را چگونه کسب نمایند. شرکت‌ ها جهت دریافت نمودن این کد نیاز است که به سامانه TTAC  مراجعه کنند. با ثبت نام در این سامانه در کمترین بازه زمانی درخواست شرکت‌ ها ارزیابی خواهد شد. هر یک از شرکت ‌هایی که درخواست این کد را دارند باید نوع محصول را تعیین کنند. بعد از تعیین کردن نوع محصول و همچنین کیفیت محصول کارشناسان سامانه پیشوند مربوطه را برای شرکت ‌ها صادر خواهند کرد.

ادامه مطلب
استعلام لیبل اصالت کالا و روش های انجام آن
پیش کد
بارکد کالا

توجه داشته باشید هر یک از پیشوندهای صادر شده بر اساس نوع محصول است و ۴ الی ۵ رقمی می‌ باشد. شرکت ‌هایی که بزرگ هستند پیشوندهای چهار رقمی را دریافت می ‌کنند و شرکت‌ های کوچک پیشوندهای پنج رقمی را دریافت خواهند کرد. شما در وب سایت رسمی ارائه پیشوند، می ‌توانید هر یک از نکاتی که مربوط به ثبت پیشوند می‌ باشد را ارزیابی کنید و سپس درخواست تان را ارائه دهید.

درج پیش کد روی برچسب اصالت کالا

یکی از مهمترین مواردی که جهت دریافت پیش کد اهمیت دارد این است که نحوه درج آن روی لیبل اصالت کالا را ارزیابی کنید. انواع پیشوندها به عنوان مشخصه‌ هایی شناخته می ‌شوند که به شرکت‌ های صاحب پروانه ارائه می‌ گردند. در تمامی محصولاتی که لیبل گذاری دارند باید از پیشوندهای ۴ یا ۵ رقمی استفاده شود. به طور کلی باید به خوبی بدانید که این کد ۴ یا ۵ رقمی برای درج برچسب اصالت کالا از نظر تعداد ارزیابی می‌ شود تا گسترش شرکت مورد نظر بررسی گردد.

پیشوند را سازمان غذا و دارو بر اساس استانداردهای شرکت ‌های تولید کننده ارائه خواهد داد. شناسه رهگیری کد ۲۰ رقمی است و باید در کنار این شناسه پیشوند شرکت قرار بگیرد. رقم پنجم در شرکت ‌هایی که بسیار بزرگ هستند به اختیار شرکت‌ ها بین صفر الی ۹ انتخاب می ‌شود. این امر کمک می ‌کند تا تولید کدهای متفاوت در تعداد بیشتر انجام گردد. در بلند مدت کدهای یونیک باید در تعداد زیادی تولید شوند. این مسئله برای تولید کالاهای متفاوت ضروری خواهد بود.

ادامه مطلب
شماره سامانه پیامکی استعلام لیبل اصالت کالا
پیش کد
پیشوند کالا

هزینه دریافت پیشکد

یکی از مهمترین پرسش‌هایی که افراد برای دریافت پیش کد برایشان به وجود می ‌آید این است که آیا کسب این کد هزینه ‌ای در بر می‌ گیرد. به طور کلی باید بگوییم که دریافت این کد هزینه ‌ای برای شما نخواهد داشت، ولی اگر آن را دریافت نکنید مشکلات متفاوتی به وجود می ‌آید. بنابراین برای اینکه از به وجود آمدن مشکلات متفاوت جلوگیری کنید به هیچ عنوان نباید از دریافت این کد خودداری نمایید. اگر مایل هستید تولید محصولات خود را گسترش دهید باید به تمامی استانداردهای سازمان غذا و دارو توجه کنید.

پیش کد
پیشوند کد

یکی از مهمترین استانداردهای سازمان غذا و دارو کسب پیشوند برای لیبل کالا است. در صورتی که اطلاعات کافی در مورد مشخصات و نحوه دریافت پیش کد ندارید بهتر است با افراد حرفه‌ ای مشورت کنید. افرادی که در زمینه چاپ برچسب اصالت کالا و ارائه پیشوند فعالیت می کنند، می ‌توانند شما را برای دریافت نمودن این کد راهنمایی نمایند. با دریافت راهنمایی ‌های ضروری شما می ‌توانید در کمتر از ۲۴ ساعت این کد را دریافت کنید. توجه داشته باشید که پروسه دریافت این کد به صورت اینترنتی می ‌باشد و به مراجعه حضوری نیاز نخواهید داشت.


منابع:

  • https://salamatdarou.com/prefix
  • شناسه اصالت کالا
برچسب اصالت و لیبل سلامت

برچسب اصالت و لیبل سلامت

پیشتازان دانش و تندرستی دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره پیشتازان اصالت

شرکت پیشتازان دانش و تندرستی دریا با برند پیشتازان اصالت , یکی از مجریان طرح برچسب اصالت سازمان غذا و دارو میباشد که با هدف ارائه خدمات مرتبط با چاپ و الصاق لیبل اصالت وزارت بهداشت فعالیت خود را آغاز نموده است.

کارشناسان این شرکت آماده هستند تا بصورت ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته پاسخگوی سوالات شما در زمینه چاپ و الصاق انواع برچسب, خرید لیبل خام و ملزومات چاپ همچون انواع ریبون باشند.

آخرین مطالب

پیش کد یا پیشوندهای اختصاصی چهار رقمی به وسیله سازمان غذا و دارو به شرکت‌ های صاحب پروانه برای تولید شناسه‌ های اصالت کالا ارائه می‌ گردد.