برچسب کالا | آشنایی با لیبل های روی محصولات

روی برچسب کالا مشخصاتی را مشاهده می کنید که باید قبل از خرید در مورد ویژگی آنها و اطلاعاتی که روی آن درج می ‌شود اطلاعات کافی را کسب کنید.
برچسب کالا

برچسب کالا به عنوان یکی از مهم ‌ترین برچسب‌ هایی شناخته می‌ شود که روی بسیاری از محصولات درج می‌ گردد. روی لیبل ‌های کالا اطلاعات محصول وارد خواهد شد. شما می‌ توانید روی هر یک از برچسب ‌های کالا مشخصات کالایی که می ‌خواهید بخرید را مشاهده کنید. در بیشتر محصولات آشامیدنی، خوراکی، خانگی، برقی و صنعتی یا … برچسب ‌های گوناگونی را نصب می‌ کنند. اگر مایل هستید روی انواع محصولات تولیدی برچسب‌ های کالا را قرار دهید باید در مورد ویژگی آنها و اطلاعاتی که روی آنها درج می ‌شود آگاهی بیشتری کسب کنید. این مسئله که بدانید جنس برچسب‌ های کالا چیست و اندازه استاندارد آنها چه اندازه ‌ای می‌ باشد بسیار مهم خواهد بود.

برچسب کالا
برچسب و لیبل های کالا

چه اطلاعاتی روی برچسب های کالا قرار می گیرد ؟

یکی از مهم‌ ترین نکاتی که جهت طراحی برچسب کالا اهمیت دارد این است که اطلاعات درج شده روی برچسب ‌ها را بررسی کنید. اطلاعات متفاوتی روی برچسب‌ های کالا درج می‌ گردند که هر یک از آنها مشتری را برای خرید محصول آگاه ‌تر می‌ کنند. شماره مجوز تولید محصول، قیمت محصول، تاریخ تولید و انقضای کالا، آدرس کارخانه و … به عنوان مهم‌ ترین اطلاعاتی هستند که روی برچسب‌ های کالا درج می‌ شوند. روی برخی از محصولاتی که حساس هستند باید برچسب‌ های کالای ویژه ‌ای نصب شوند.

محصولات آرایشی و بهداشتی به عنوان محصولات حساس شناخته می‌ شوند که باید نحوه مصرف آنها روی برچسب کالا درج گردد. به طور کلی باید بگوییم که شما با استفاده از اطلاعات لیبل کالا می ‌توانید به راحتی اطلاعات آنها را ارزیابی کنید. هر یک از کالاهایی که دارای لیبل هستند استانداردهای ویژه‌ ای دارند. در واقع باید بدانید توزیع کالاهای لیبل‌ دار بر اساس نظارت‌ های نهادهای معتبر انجام می ‌شود. سلامت و اصالت هر یک از محصولات روی لیبل اصالت کالا کنترل خواهد شد. این مسئله کمک می ‌کند تا مشتریان با خیال راحت هر یک از کالاهایی که دارای برچسب هستند را بخرند.

ادامه مطلب
قیمت برچسب اصالت کالا
برچسب سلامت کالا
برچسب سلامت کالا

برچسب کالا محصولات غذایی

برچسب کالا روی بسیاری از محصولات غذایی درج می ‌گردد. اهمیت درج این برچسب روی محصولات غذایی بسیار زیاد است. امروزه بسیاری از افراد انواع خوراکی ‌ها و غذاهای صنعتی را مورد استفاده قرار می‌ دهند. به همین دلیل کیفیت و سلامت تولید این خوراکی‌ ها اهمیت زیادی دارد. اقشار گوناگونی انواع خوراکی‌ های صنعتی را استفاده می‌ نمایند. محصولات غذایی در دسته ‌بندی‌ های گوناگونی تولید خواهند شد. بسیاری از محصولات مانند پفک، چیپس، بیسکویت، پاستیل و … به عنوان میان وعده خورده می ‌شوند. برخی دیگر از غذاها مانند نان صنعتی، کنسرو، غذای سرد و … به عنوان وعده و اصلی خریداری می‌ شوند.

لیبل کالا روی هر یک از محصولات غذایی نشانه استاندارد بودن محصولات می ‌باشد. خوراکی‌ ها از جمله محصولاتی هستند که به وسیله بیشتر افراد استفاده خواهند شد. به همین دلیل اگر مشکلی در تولید آنها وجود داشته باشد سلامت جامعه را به خطر می ‌اندازند. روی بسیاری از خوراکی ‌های خارجی و داخلی باید برچسب ‌های ارزش غذایی درج گردند. این نمونه برچسب‌ ها مواد موجود در محصول را با نوارهایی که رنگی هستند نشان خواهند داد.

لیبل اصالت کالا
لیبل اصالت کالا

برچسب های کالا روی محصولات خانگی

برچسب کالا روی بسیاری از محصولات خانگی درج خواهد شد. درج این برچسب روی کالاهای خانگی اهمیت زیادی دارد. کالاهای خانگی از جمله محصولاتی هستند که هزینه خرید آنها تا حدودی بالا است. به همین دلیل شما باید محصولاتی را خریداری کنید که اصالت و کیفیت لازم را دارند. در بین بسیاری از محصولات که برندهای خاصی آنها را تولید می ‌کنند باید معتبر بودن برند آنها را بشناسید. با استفاده از لیبل کالا شما می‌ توانید از تقلبی یا اورجینال بودن محصولات خانگی مطمئن شوید. برخی از محصولات به برچسب‌ های مصرف انرژی نیاز دارند. این نمونه برچسب‌ ها اطلاعات کافی از میزان مصرف انرژی را به شما ارائه خواهند داد.

ادامه مطلب
برچسب اصالت ۲×۴

اطمینان از سلامت محصول با برچسب کالا

به طور کلی باید بگوییم که برچسب‌ های مشخصات کالا اطلاعات کافی از محصولات را به شما ارائه می ‌دهند. برچسب‌ های کالا زمینه نظارت مشتری را به درستی فراهم خواهند کرد. اگر شما با بررسی کردن این برچسب ‌ها متوجه تقلبی بودن آنها شوید می‌ توانید این مسئله را به نهادهای نظارتی گزارش دهید. به طور معمول برخوردی که از نهادها دریافت می ‌شود بسیار شدید می ‌باشد. در بیشتر موارد این افراد به جریمه نقدی یا زندان محکوم می ‌گردند. اگر شما جز وارد کنندگان و تولید کنندگان محصولات گوناگون هستید نیاز است که مجوز دریافت لیبل مشخصات کالا را اخذ نمایید. با وجود مجوزهای ضروری به راحتی می‌توانید برچسب‌های مشخصات کالا را روی محصولات تان درج کنید. محصولات داخلی و خارجی با استفاده از برچسب‌ های کالا به راحتی در بازار توزیع می ‌شوند و به فروش می‌ رسند.

ابعاد استاندارد برچسب محصول
ابعاد استاندارد برچسب محصول

اندازه برچسب های کالا

یکی از مهم ‌ترین نکاتی که در مورد چاپ برچسب کالا اهمیت دارد این است که اندازه استاندارد آن را بررسی کنید. اندازه هر یک از برچسب‌ های کالا را بر اساس نوع کالا تعیین می‌ کنند. اگر حجم و اندازه کالای مورد نظر کوچک باشد می ‌توانید برچسب‌ هایی که اندازه کوچکی دارند را استفاده نمایید. برچسب ‌های بزرگتر روی کالاهایی که بسته‌ بندی بزرگی دارند درج می‌ شوند. توجه داشته باشید برای نصب هر یک از برچسب ‌های کالا روی محصولات متنوع باید استاندارد بودن اندازه آنها را بررسی کنید. رنگ هر یک از برچسب ‌های کالا به طور معمول سفید است و حاشیه آنها زرد می ‌باشد. البته شما می‌ توانید تغییراتی که مد نظرتان است را روی برچسب ‌های کالا ایجاد کنید. هر یک از تغییراتی که مایل هستید روی برچسب‌ های کالا ایجاد شوند را باید به طراحان اعلام نمایید.

ادامه مطلب
لیبل اصالت برنج و موارد استفاده آن
اطمینان از اصالت به کمک برچسب کالا
اطمینان از اصالت به کمک برچسب کالا

برای درج اطلاعات روی برچسب کالا باید از سیستم‌ های کامپیوتری استفاده شود. هر یک از سیستم‌ های کامپیوتری که جهت درج اطلاعات روی برچسب ‌های کالا مورد استفاده قرار می ‌گیرند اطلاعات را باید به طور دقیق وارد کنند. شما می ‌توانید اطلاعات اصلی را روی سیستم کامپیوتری درج کنید و به صورت خودکار آنها را روی لیبل‌ ها وارد نمایید. تعداد لیبل‌ ها را در سیستم کامپیوتری مشخص کرده تا در کمترین بازه زمانی درج اطلاعات روی لیبل انجام شود.


منابع

  • لیبل اصالت سلامت دارو
  • برچسب اصالت پاپیروس
  • اصالت چاپ
برچسب اصالت و لیبل سلامت

برچسب اصالت و لیبل سلامت

پیشتازان دانش و تندرستی دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره پیشتازان اصالت

شرکت پیشتازان دانش و تندرستی دریا با برند پیشتازان اصالت , یکی از مجریان طرح برچسب اصالت سازمان غذا و دارو میباشد که با هدف ارائه خدمات مرتبط با چاپ و الصاق لیبل اصالت وزارت بهداشت فعالیت خود را آغاز نموده است.

کارشناسان این شرکت آماده هستند تا بصورت ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته پاسخگوی سوالات شما در زمینه چاپ و الصاق انواع برچسب, خرید لیبل خام و ملزومات چاپ همچون انواع ریبون باشند.

آخرین مطالب

روی برچسب کالا مشخصاتی را مشاهده می کنید که باید قبل از خرید در مورد ویژگی آنها و اطلاعاتی که روی آن درج می ‌شود اطلاعات کافی را کسب کنید.