انواع ریبون

بررسی کامل و همه جانبه انواع ریبون , انواع وکس wax ، وکس رزین wax resin ، رزین resin ، ریبون سوپر رزین super resin
معرفی انواع ریبون و بررسی کاربردهای آن

امروزه انواع ریبون در صنعت و کسب و کارهای تجاری مورد استفاده و کاربرد قرار می گیرند. ریبون ها یکی از محصولاتی هستند که در تولید و چاپ برچسب ها مورد استفاده قرار می گیرند. این محصولات در واقع جوهرهایی هستند که به صورت رولی تولید می شوند و با انتقال حرارتی به عنوان پوشش روی لیبل تحت چاپ قرار می گیرند. ریبون ها انواع مختلفی دارند.

هنگام استفاده از یک ریبون، باید حتما به نوع آن دقت کنید. زیرا انواع ریبون، هر کدام منحصرا به محصول و جنسی خاص مربوط می شوند. در صورت انتخاب نادرست ریبون، ممکن است عملیات چاپ لیبل با نقص مواجه شود. پس شناسایی ریبون های مختلف و کارایی آنها در درجه بالایی از اهمیت قرار دارد. در این محتوا قصد داریم به معرفی انواع ریبون پرداخته و ویژگی ها و کاربردهای آنها را برای شما شرح دهیم. پس در ادامه ما را همراهی کنید.

معرفی انواع ریبون وکس و بررسی کاربردهای آن

ریبون وکس، یکی از انواع ریبون است که به عنوان ساده ترین نوع آن نیز شناخته می شود. این ریبون ساختار بسیار ساده ای دارد و به عنوان ارزان ترین نمونه ریبون شناخته می شود. با توجه به ساختار ساده و قیمت فوق العاده ارزان این نوع ریبون، می توان گفت که این محصول از کیفیت خوبی برخوردار نیست. از مزیت های ریبون وکس می تواند به چاپ راحت و تحت حرارت پایین آن اشاره کرد.

البته این ریبون معایبی نیز دارد. برای مثال پاک شدن آسان، عدم مقاومت در برابر شرایطی مانند رطوبت و گرما و… از معایب این انواع ریبون به شمار می روند. از این ریبون بیشتر در تولید لیبل های کاغذی استفاده می شود. این ریبون در سایزهای مختلفی تولید می شود. از پر مصرف ترین سایزهای آن می توان به 160mm*300m، 110mm*75m و… اشاره کرد.

معرفی ریبون وکس رزین و بررسی کاربردهای آن

ریبون وکس رزین نیز یکی دیگر از انواع ریبون می باشد. همانطور که از نام این نوع ریبون پیداست، کمی مقاوم تر مورد قبلی است. دلیل این افزایش مقاومت، وجود رزین در آن می باشد. ریبون وکس رزین، کیفیت و مقاومت قابل قبولی دارد. این ریبون بسیار محکم است و به راحتی و بدون خراشیدن از سطح لیبل پاک نمی شود.

معرفی انواع ریبون و بررسی کاربردهای آن

هرچه مقدار رزین موجود در ترکیب این ریبون بیشتر باشد پاک کردن یا خراشیدن آن سخت تر خواهد شد. ریبون وکس رزین با توجه به کیفیت بالا و قابل قبولی که از خود ارائه می دهد، دارای قیمت بالاتری نسبت به ریبون وکس می باشد. این ریبون بیشتر در تولید لیبل های pvc، فلزی، کاغذی، پلی پروپیلنی و… مورد کاربرد و استفاده قرار می گیرد.

این انواع ریبون دارای عمر و ماندگاری، متوسط و خوبی نیز می باشد. ماندگاری بیشتر این انواع ریبون، با افزایش درصد وجود رزین نسبت مستقیم دارد. یعنی هر چه رزین بیشتر باشد، ترکیب به دست آمده برای لیبل ماندگاری بیشتری خواهد داشت. البته باید دقت کنید که با وجود رزین بیشتر در ریبون، باید میزان حرارت دستگاه چاپگر را نیز افزایش دهید تا عملیات چاپ به درستی و بدون نقص انجام شود. این محصول نیز در سایزهای مختلفی تولید شده و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

بررسی انواع ریبون سوپر رزین و معرفی کاربردهای آنها

انواع ریبون سوپر رزین، دارای ماندگاری و استحکام فوق العاده ای می باشند. این نوع ریبون قدرت چسبندگی و دوام بیشتری از دو ریبون قبلی دارد. این ریبون ها بیشتر برای چاپ روی برچسب های آلومینیومی، شبرنگ، پلاستیکی، pvc و… مورد استفاده قرار می گیرند.

مقاومت این انواع ریبون در شرایط مختلف نظیر مجاورت با اسید و مواد شیمیایی، مجاورت با رطوبت، مجاورت در برابر حرارت و… بسیار بالاست. پس بهتر است برای موادی که در معرض چنین شرایطی قرار می گیرند، از ریبون سوپر رزین استفاده کنید.

این ریبون به حرارت بیشتری برای چاپ نیاز دارد و مقاومت آن در مقابل حلال ها و دیگر عوامل نیز بسیار زیاد است. ریبون سوپر رزین در سایزهای مختلفی تولید می شود. شما می توانید بسته به کار خود، سایز مناسبی را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید.

بررسی کاربرد ریبون های رنگی وکس و رزین

در قسمت های قبل، در مورد انواع ریبون وکس و رزین توضیحاتی ارائه کردیم و قابلیت ها و کارایی آنها را مورد بررسی قرار دادیم. باید بگوییم که این دسته از ریبون ها، دارای حالت رنگی نیز می باشند. ریبون های رنگی وکس و رزین بیشتر برای چاپ روی برچسب های رنگی به کار می روند.

بررسی کاربرد ریبون های رنگی وکس و رزین

ریبون های رنگی رزین معمولا در رنگهای سفید و قرمز تولید می شوند. از این ریبون ها برای چاپ روی برچسب های شبرنگ استفاده می شود. ریبون های رنگی وکس نیز اغلب در رنگهای قرمز، آبی و سبز مورد استفاده قرار می گیرند. این ریبون ها بیشتر برای چاپ روی برچسب های کاغذی رنگی و یا برچسب های pvc مورد استفاده قرار می گیرند.

ریبون های رنگی رزین، مقاومت بسیار خوبی در مقابل خوردگی و سایش دارند. البته مقاومت ریبون های رنگی وکس نیز در این مورد تقریبا خوب است. نکته جالب در مورد ریبون های رنگی وکس این است که چاپ آنها به هد حرارتی بالایی نیاز ندارد اما پس از تثبیت، مقاومت خوبی از خود نشان می دهند.

معرفی انواع ریبون واش رزین و کاربرد آن

یکی دیگر از انواع ریبون های موجود در بازار چاپ، ریبون واش رزین می باشد. همانطور که از اسم این ریبون پیداست، مقاومت خوبی در مقابل شستشو و مواد شوینده دارد. از این رو از این ریبون برای چاپ روی پارچه های تایوک استفاده می شود.

معرفی ریبون های تاریخ زن حرارتی

ریبون های تاریخ زن، دسته ای از ریبون ها هستند که کار آنها چاپ تاریخ می باشد. کارکرد این ریبون ها نیز به وسیله حرارت است. این ریبون ها را در دستگاه های تاریخ زن قرار می دهند و حرارت اعمال شده روی آنها باعث ایجاد چاپ تاریخ روی محصول خواهد شد. این ریبون ها مقاومت بسیار بالایی در مقابل سایش و خوردگی دارند و در شرایط مختلف دوام بالایی از خود ارائه می دهند.

البته دسته دیگری از انواع ریبون وجود دارند که به نام جوهر جامد تاریخ زن معروف هستند. این جوهرها نیز با حرارت کار می کنند و در دستگاه تاریخ زن قرار داده می شوند. این جوهرهای جامد در دو نوع جوهرهای حرارت بالا و جوهرهای حرارت پایین تولید می شوند.

جهت کسب اطلاعات بیش تر و آگاهی از قیمت و موجودی هریک از ریبون ها با کارشناسان ما در شرکت پیشتازان دانش و تندرستی در ارتباط باشید.

برچسب اصالت و لیبل سلامت

برچسب اصالت و لیبل سلامت

پیشتازان دانش و تندرستی دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره پیشتازان اصالت

شرکت پیشتازان دانش و تندرستی دریا با برند پیشتازان اصالت , یکی از مجریان طرح برچسب اصالت سازمان غذا و دارو میباشد که با هدف ارائه خدمات مرتبط با چاپ و الصاق لیبل اصالت وزارت بهداشت فعالیت خود را آغاز نموده است.

کارشناسان این شرکت آماده هستند تا بصورت ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته پاسخگوی سوالات شما در زمینه چاپ و الصاق انواع برچسب, خرید لیبل خام و ملزومات چاپ همچون انواع ریبون باشند.

آخرین مطالب

بررسی کامل و همه جانبه انواع ریبون , انواع وکس wax ، وکس رزین wax resin ، رزین resin ، ریبون سوپر رزین super resin