اصالت دارو و اهمیت بررسی برچسب و سریال وزارت بهداشت

با استفاده از روش های آموزش داده شده در این نوشته برای شناسایی اصالت دارو، می توان از اصل یا تقلبی بودن داروها اطلاع پیدا کرد.
اصالت دارو و اهمیت بررسی برچسب و سریال وزارت بهداشت

لیبل اصالت دارو یکی از مهم ترین نکاتی است که هنگام خرید انواع مختلف دارو باید به آن توجه کنید. اگر این سوال به ذهنتان خطور کرده که برچسب اصالت دارو چیست؟ باید گفت که این برچسب سلامت، اصالت و کیفیت دارو را به شما نشان می دهد. طبق قانونی از حوالی سال هزار و سیصد و نود هجری شمسی، تولید کنندگان و وارد کنندگان تمامی محصولات سلامت محور موظف شدند که اصلی بودن دارو های خود را به وسیله نهادهای مربوطه تایید کنند. به داروهایی که حین بررسی کیفیت و سلامت، مجوز های لازم را دریافت می کنند، برچسب اصالت دارو تعلق می گیرد.

برچسب های اصالت دارو شامل مشخصاتی رمز گذاری شده از آن دارو هستند. این مشخصات برای هر بسته بندی دارو منحصر به فرد است. با استفاده از روش هایی برای شناسایی اصالت دارو، می توان از اصل یا تقلبی بودن داروها اطلاع پیدا کرد. این روزها بررسی اصل بودن دارو یکی از کارهایی است که در داروخانه ها و یا توسط مردم حتما انجام می شود. در واقع این لیبل ها این امکان را در اختیار مصرف کننده قرار می دهند که اصالت و سلامت دارو را خودش مورد بررسی قرار دهد. در این محتوا به بررسی نکاتی در مورد اورجینال دارو می پردازیم و مزیت های استفاده از آن را برای شما مخاطب عزیز ذکر خواهیم کرد. پس همراهی مان کنید.

فواید بررسی کردن اصالت دارو چیست؟

بررسی کردن اصالت دارو فواید بیشماری دارد. از جمله فواید مهم آن می توان به کاهش قاچاق دارو اشاره کرد. همان طور که می دانید متاسفانه در سال های اخیر ورود کالای قاچاق به خصوص دارو در کشور، افزایش پیدا کرده بود. این داروها بعضی تاریخ مصرف گذشته و یا فاقد استانداردهای لازم بودند، حتی بعضی از آن ها با قیمت چندین برابر به مشتری فروخته می شدند. بنابراین مسئولان ذی صلاح در صدد این مسئله برآمدند که از قاچاق کالا در ابعاد گسترده جلوگیری کنند.

ادامه مطلب
چاپ برچسب اصالت کالا، تضمین کننده اعتبار کالاهای شما

اولین گام برای جلوگیری از قاچاق دارو، چاپ لیبل های اصالت دارو بود. همان طور که در بخش اولیه محتوا ذکر شد، داروهایی که این برچسب ها را دریافت می کنند، اول باید از نهاد های مرتبط مانند وزارت بهداشت درمان، آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو ایران، مجوز پخش و توزیع را دریافت نمایند. همچنین توزیع و پخش دارو بدون این لیبل ها در حال حاضر کاملا غیر مجاز است و هر کس که منجر به این کار شود، مجازان شدیدی در انتظار او خواهد بود. بنابراین به این ترتیب می توان از قاچاق کالا تا حد بسیار زیادی جلوگیری نمود.

اصالت دارو و اهمیت بررسی برچسب و سریال وزارت بهداشت

از دیگر مزایا و فواید بررسی تقلبی نبودن دارو می توان به تشخیص سلامت کالا توسط مصرف کننده اشاره کرد. در این صورت مصرف کننده با اطمینان بیشتری داروهای مورد نظر را مصرف خواهد کرد. از طرفی با قانونی شدن فرآیند بررسی کردن غیر تقلبی بودن دارو سود بیشتری عاید فروشندگان داخلی و وارد کنندگان داروهای مختلف خواهد شد.

راه های استعلام اصالت دارو کدامند؟

چگونه اصالت دارو را چک کنیم؟ حتما این سوال به ذهن شما هم خطور کرده است. برای این کار راه های مختلفی وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

  • پیامک و تلفن گویا: شما برای بررسی فیک نبودن دارو می توانید از پیامک و تلفن گویا استفاده کنید. تنها برای این کار باید شماره سریال یا کد یکتای محصول را به اطلاع سر شماره های مورد نظر برسانید. پس از مدت کوتاهی نتیجه استعلام اصالت به شما اعلام خواهد شد.
  • برنامه های استعلامی: بعضی برنامه های نرم افزاری، قابلیت نصب روی گوشی های همراه هوشمند را دارند. با استفاده از این برنامه ها می توان عملیات استعلام اصالت دارو با شماره سریال و یا بارکد را انجام داد. این برنامه ها معمولا از روش اسکن بارکد برای استعلام اصالت محصولات دارویی استفاده می نمایند.
  • سامانه های تشخیص اصالت: بعضی از سامانه های استعلامی در اینترنت وجود دارند. شما با مراجعه به این سامانه های اینترنتی می توانید به راحتی اصالت دارو وزارت بهداشت را بررسی کنید.
ادامه مطلب
برچسب اصالت تجهیزات پزشکی و کاربردهای آن

این روش ها به سادگی شما را کمک می کنند تا اصالت، کیفیت و سلامت داروهای مد نظر خود را به صورت کامل چک کنید تا بتوانید آن ها را به راحتی مورد مصرف قرار دهید.

چطور می توان تاییدیه اصالت دارو را دریافت کرد؟

برای دریافت تاییدیه اصالت دارو باید اعمال قانونی خاصی انجام دهید. شما برای این کار باید به سایت سازمان غذا و دارو جمهوری اسلامی ایران مراجعه نموده و اقدام به تشکیل پرونده کنید. سپس با ارائه مدارک مربوطه و همچنین پر کردن فرم های اکسل مورد نیاز، داروی شما مورد بررسی قرار می گیرد. پس از طی شدن مراحل بررسی، در صورت صحت مدارک، تاییدیه اصالت دارو برای شما صادر خواهد شد. بنابراین می توانید برچسب های لازم برای پخش و توزیع دارو را دریافت کرده و اقدام به فروش محصولات خود در بازار نمایید.

البته شایان ذکر است، امروزه شرکت هایی برای طی کردن این مراحل، به صورت قانونی در کشور در حال فعالیت هستند. این شرکت ها با پیچ و خم و راه کارهای اداری به صورت کامل آشنایی دارند و در صورت بروز هر گونه مشکلی می توانند به راحتی نسبت به رفع آن اقدام کنند. استفاده از خدمات چنین مجموعه هایی برای دریافت اصالت دارو معمولا هزینه هایی در پی خواهد داشت. اما روند کار را راحت کرده و به آن سرعت عمل فوق العاده ای می بخشد. پس با استفاده خدمات این مجموعه های خدماتی و چاپ لیبل می توانید سرعت و راندمان مجموعه خود را تا حد بسیار زیادی افزایش دهید.

ادامه مطلب
لیبل اصالت خام و نحوه چاپ روی آن

اصالت دارو و اهمیت بررسی برچسب و سریال وزارت بهداشت

چرا دریافت لیبل اصالت حائز اهمیت بالایی است؟

دریافت تاییدیه اصالت دارو دارای اهمیت فوق العاده ای می باشد. همان طور که می دانید دارو، یکی از محصولاتی است که توسط اقشار مختلف جامعه، مخصوصا آن هایی که از سلامت جسمانی ضعیف تری برخوردارند مصرف می شود. بنابراین باید در سلامت و کیفیت آن به شدت دقت کرد. در غیر این صورت ممکن است چالش های بزرگی گریبان گیر سلامت جامعه شود. بنابراین قبل از مصرف دارو باید حتما اصالت آن مورد تایید و بررسی قرار گیرد. در این صورت به راحتی می توانید از سلامت دارویی که قرار است آن را مصرف کنید، اطمینان یابید.

برچسب اصالت و لیبل سلامت

برچسب اصالت و لیبل سلامت

پیشتازان دانش و تندرستی دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره پیشتازان اصالت

شرکت پیشتازان دانش و تندرستی دریا با برند پیشتازان اصالت , یکی از مجریان طرح برچسب اصالت سازمان غذا و دارو میباشد که با هدف ارائه خدمات مرتبط با چاپ و الصاق لیبل اصالت وزارت بهداشت فعالیت خود را آغاز نموده است.

کارشناسان این شرکت آماده هستند تا بصورت ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته پاسخگوی سوالات شما در زمینه چاپ و الصاق انواع برچسب, خرید لیبل خام و ملزومات چاپ همچون انواع ریبون باشند.

آخرین مطالب

با استفاده از روش های آموزش داده شده در این نوشته برای شناسایی اصالت دارو، می توان از اصل یا تقلبی بودن داروها اطلاع پیدا کرد.